Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm - obtížnost 2

Hlavolam střední obtížnosti č.2 vyrobený z plastu s protiskluznými nožičkami obsahující čtyři odlišné typy herních úloh. Vhodný pro střední a velká plemena jakéhokoli stáří. Principem hlavolamu jsou posuvné, vytahovací a vyklápěcí činnosti. Posiluje trpělivost, logické myšlení a zlepšuje motoriku. Rozměry jsou 31 x31 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm - obtížnost 2
509,- Kč421,- CZK bez DPHks
Kód:HLA-DOA-08
Výrobce:Dog Activity
Dostupnost:skladem

Hlavolam Dog Activity - POCKER BOX 1 31x31 cm

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 2 - střední
Vhodné pro: střední, velká plemena
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné, vytahovací, vyklápěcí činnosti
Materiál: plast na spodní části opatřený protiskluzovýni nožičkami.
Trénink: posiluje trpělivost, logické myšlení a zlepšuje motoriku
Velikost: 31 x 31 cm

 Součástí balení je návod k tréninku.

Pamlskový hlavolam Poker Box 1 obsahuje čtyři odlišné typy herních úloh. Díky jeho jedinečné konstrukci můžete tento hlavolam v začátcích rozložit na jednotlivé díly a představovat je pejskovi postupně. Jakmile jednotlivé úlohy zvládne, můžete hlavolam zkompletovat a nechat ho vyřešit celý. Vzhledem obtížnosti č.2 vyžaduje od psa jistou dávku soustředění a přemýšlení. 

Čtyři herní krabičky jsou zasunuty na základní hrací desku o rozměrech 31 x 31 cm. Každá krabička je dutá, takže do ní pohodlně ukryjete i větší pamlsky nebo klidně část obvyklé dávky granulí. Každá krabička obsahuje jiný typ úkolu, který musí váš pejsek vyřešit. Krabičky je možné ze základní hrací desky vysunout úplně mimo hrací desku, můžete také měnit jejich vzájemnou pozici na základní hrací desce. 

Před začátkem hry vložíte do otvorů atraktivní pamlsky a úkolem psa řešícího hlavolam je dostat se ke schovaným dobrotám. Jestli použije packy nebo čumák, záleží jen na něm.

 

HERNÍ POSTUP: 

Při prvním seznámení pejska s hlavolamem doporučujeme jednotlivé krabičky vyjmout ze základní hrací desky a představovat mu je postupně.

1. Krabička - odsunutí vrchní destičky packou

Vložte pamlsky do krabičky s posuvnou vrchní destičkou. Na začátku zakryjte pamlsky vrchní deskou jen zpola, aby měl pes možnost pamlsky cítit a lehce se k nim dostat. Posílí to jeho motivaci se u hlavolamu dále zdržovat. Ukažte pejskovi, že se k dobrotám dostane tak, že posune packami nebo čumákem vrchní destičku. Jakmile tento princip pochopí, zakryjte krabičku vrchní destičkou úplně.

2. Krabička - odklopení vrchní destičky čumákem

Tuto krabičku pes otevře jemným odklopením vrchní destičky. Psi obvykle pracují špičkou čumáku. Schovejte do krabičky pamlsky a nasměrujte psa rukou zespodu k odklápěcí destičce. Pokud by dlouho tápal, pomozte mu a ukažte mu, kudy do toho.

3. Krabička - vytažení zásuvky tahem zubů za provázek

Do prohlubně v boční zásuvce vložte opět pamlsky, nezasouvejte ji zpět, ale nechte pejska dobrotu sníst, aby věděl, že i zde je nějaká mňamka. Při dalším pokusu už zásuvku zasuňte zpět do hlavolamu a pejska nasměrujte k provázku, jehož vytažením vysune zásuvku z hlavolamu ven. Odměňujte každý jeho pokus, kterým se provázku třeba jen dotkne. Můžete mu zásuvku vytáhnout sami rukou, aby se mohl dostat ke své odměně, pokud se mu úplně nedaří. Uvidíte, že Vaše i jeho trpělivost bude po několika opakováních korunována úspěchem a pejsek dokáže zásuvku vytahovat bez vaší pomoci.

4. Krabička - nadzvednutí víčka uchopením provázku zuby

Pokud váš pes bez problémů zvládá vytahování zásuvky za provázek, neměla by mu dělat potíže ani poslední krabička. U té bude muset pes opět jemným tahem zubů za provázek nadzdvihnout horní víčko, aby se k pamlskům dostal. Při nácviku postupujte obdobně jako u bodu číslo 3.

Jakmile bude pes bez obtíží zvládat jednotlivé úlohy, můžete mu naplnit pamlsky celý hlavolam a nechat jej řešit všechny krabičky současně.

 

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI 2: Hry označené symbolem Level 2 jsou určené pro pejsky, kteří znají jednoduché dolování pamlsků z hraček a chcete jim nabídnout další výzvu. Pro akční a přemýšlivé pejsky je Level 2 vhodný i do začátku, obtížnost můžete snadno přizpůsobit umění svého parťáka.

SPOLEČNÁ HRA: Hlavolamy jsou koncipovány pro trénink přemýšlení Vašeho pejska. Kontrolujte jeho hru s hlavolamem a užívejte si společně s ním radost z jeho úspěchu. Nenechávejte ho s hlavolamem bez dozoru a dohlédněte, aby ho nežvýkal. Jakmile hru ukončíte, hlavolam opláchněte vodou a uschovejte. Bude připraven pro další společnou zábavu.

 

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU: Jednotlivé části by měly být pravidelně čištěny. Hlavolam je vhodný do myčky.       

UPOZORNĚNÍ: Po celou dobu práce s hlavolamem pejska kontrolujte a zabraňte případnému kousání do hlavolamu. Pamlsky nejsou součástí balení.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam