Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3

Hlavolam obtížnosti č.3 pro pokročilé vyrobený z plastu. Vhodný pro menší plemena jakéhokoli stáří. Principem hlavolamu jsou posuvné, vytahovací i vyklápěcí činnosti. Posiluje trpělivost, logické myšlení a zlepšuje motoriku. Rozměry 25x20 cm

kliknutím zvětšíte
Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
  • Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
  • Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
  • Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
  • Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
  • Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
  • Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm - obtížnost 3
389 Kč321 CZK bez DPHks
Kód:HLA-DOA-01
Výrobce:Dog Activity
Dostupnost:skladem

Hlavolam Dog Activity - MINI MOVER 25 x 20 cm

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 3 - pokročilí
Vhodné pro: menší, popř. střední plemena
Vhodný věk psa: štěně, dospělý, senior
Princip hlavolamu: posuvné, vytahovací i vyklápěcí činnosti
Materiál: plast na spodní části opatřený protiskluzovýni nožičkami.
Trénink: posiluje trpělivost, logické myšlení a zlepšuje motoriku
Velikost: 25 x 20 cm

 Součástí balení je návod k tréninku.

Hlavolam pro psy Dog Activity Mini Mover obsahuje čtyři odlišné typy herních úloh. Díky tomu vyžaduje od psa větší dávku soustředění a přemýšlení. Jedná se o náročnější strategickou hru se 2 kuželovitými kryty, různými zářezy a šuplíky na pamlsky. Je vhodný zejména pro menší plemena.

Při hře s hlavolamy potrénují psi soustředění a trpělivost, nenásilnou formou si zabaví a unaví hlavu a jako bonus se posiluje společná vazba mezí páníčkem a psem.

Základní hrací deska má rozměry 25 x 20 cm. Je v ní šest otvorů na pamlsky, které jsou zakryty modrými posuvnými čtverečky. Pes posunuje dlaždice čumákem nebo tlapkou a postupně si ukryté pamlsky odkrývá. Pamlsky v dalších dvou otvorech můžete ukrýt pod vyklápěcí duté kužely. Dalším prvkem hlavolamu je vytahovací postranní zásuvka, do které lze pamlsky také schovat. A posledním typem úkrytu je vysunovací destička, kterou pes uvede do pohybu posunutím vystouplé páčky.

Před začátkem hry vložte do otvorů atraktivní pamlsky. Úkolem psa řešícího hlavolam je dostat se ke schovaným dobrotám. Jestli použije packy nebo čumák, záleží jen na něm.

 

HERNÍ POSTUP: 

1. Při prvním seznámení pejska s hlavolamem doporučujeme začít ukrytím pamlsků pod kužely. Do jednoho otvoru dejte pamlsek a zakryjte ho kuželem. Kužel zvedněte a pejskovi ukažte, že je pod ním jeho oblíbená dobrota. Pak pejska vybídněte ke hře. Kužel by měl pes zvednout nebo odstrčit tlapkou nebo čumákem. Opakujte tak dlouho, dokud pes nezíská v tomto cvičení jistotu.

2. Dalším krokem je vložení pamlsku do otvorů pod posuvné modré dlaždice. Vložíte dobroty do všech šesti prohlubní v drahách pod dlaždicemi. Na začátku zakryjte pamlsky dlaždicemi jen zpola, aby měl pes možnost pamlsky cítit a lehce se k nim dostat. Posílí to jeho motivaci se u hlavolamu dále zdržovat. Ukažte pejskovi, že se k dalším pamlskům dostane tak, že posune packami nebo čumákem modré dlaždice.

3. Jakmile pes zvládne tento typ úkrytů, můžete přistoupit k obtížnější části hlavolamu. Pamlsky vložte do otvoru ve vysunovací destičce. V první fázi ji nezasouvejte zpět, ale nechte pejska dobrotu sníst, aby věděl, že i zde je nějaká mňamka. Při dalším pokusu už destičku zasuňte zpět do hlavolamu a pejska nasměrujte k páčce, jejímž posunutím destičku posune z hlavolamu ven. Odměňujte každý jeho pokus, kterým se páčky třeba jen dotkne. Můžete mu kliknout klikrem a odměnit ho z ruky, nebo například hodně pochválit a destičku mu vytáhnout sami rukou, aby se mohl dostat ke své odměně. Uvidíte, že Vaše i jeho trpělivost bude po několika opakováních korunována úspěchem a pejsek dokáže tuto část hlavolamu řešit i bez vaší pomoci.

4. Nejtěžší fází hlavolamu je vytahování boční zásuvky jemným tahem zubů za provázek. Při představení této úlohy postupujte obdobně jako u bodu 3, jen s tím rozdílem, že pejska budete směrovat na práci s provázkem.

5. Jakmile bude pes bez obtíží zvládat jednotlivé úlohy, můžete mu naplnit pamlsky celý hlavolam a nechat jej řešit všechny úlohy současně.

6. Vhodným umístěním kuželů můžete zamknout pohyb jiných prvků hlavolamu a tím dále zvyšovat jeho náročnost.

ZVYŠOVÁNÍ OBTÍŽNOSTI: Pro pokročilé psí řešitele můžete úkol ztížit tím, že pamlsky dáte jen do některých úkrytů a některé necháte prázdné. Tím budete u pejska posilovat trpělivost a prodlužovat dobu soustředění. 

 

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU: Jednotlivé části by měly být pravidelně čištěny. Hlavolam je vhodný do myčky.       

UPOZORNĚNÍ: Po celou dobu práce s hlavolamem pejska kontrolujte a zabraňte případnému kousání do hlavolamu. Pamlsky nejsou součástí balení.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam