Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm - obtížnost 2

Hlavolam pro středně pokročilé řešitele obtížnosti č.2 vyrobený z plastu opatřený protiskluzovýni nožičkami na spodní části. Vhodný pro malá a střední plemena dospělého a seniorního věku. Principem hlavolamu jsou vyklápěcí a posuvné činnosti. Posiluje trpělivost, logické myšlení a zlepšuje motoriku. Rozměry průměr 23 cm.

kliknutím zvětšíte
Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm - obtížnost 2
  • Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm - obtížnost 2
319,- Kč264,- CZK bez DPHks
Kód:HLA-DOA-13
Výrobce:Dog Activity
Dostupnost:skladem

Hlavolam Dog Activity - FLIP BOARD průměr 23 cm

 

Úroveň náročnosti: obtížnost 2 - střední
Vhodné pro: malá, střední plemena
Vhodný věk psa: dospělý, senior
Princip hlavolamu: vyklápěcí a posuvné činnosti
Materiál: plast na spodní části opatřený protiskluzovýni nožičkami.
Trénink: posiluje trpělivost, logické myšlení a zlepšuje motoriku
Velikost: průměr 23 cm

Součástí balení je návod k tréninku.

 

Pamlskový hlavolam Flip Board obsahuje tři odlišné typy úkrytů pamlsků. Díky tomu vyžaduje od psa větší dávku soustředění a přemýšlení. Je určen pro středně pokročilé psí řešitele. V základní hrací desce o průměru 23 cm jsou dvě prohlubně na pamlsky, které jsou zakryty modrými klapkami. Klapky se otevřou po lehkém překlopení páčky ve tvaru kostičky. Další tři otvory jsou umístěny po části obvodu základní desky. Tyto úkryty na pamlsky zakrývají dvě modrá posuvná kolečka. A poslední možností úkrytu jsou dva kužely. Před začátkem hry vložíte do otvorů atraktivní pamlsky a úkolem psa řešícího hlavolam je dostat se ke schovaným dobrotám. Jestli použije packy nebo čumák, záleží jen na něm.

HERNÍ POSTUP: 

1. Při prvním seznámení pejska s hlavolamem doporučujeme začít ukrytím pamlsků pouze pod kužely. Do jednoho otvoru dejte pamlsek a zakryjte ho kuželem. Kužel zvedněte a pejskovi ukažte, že je pod ním jeho oblíbená dobrota. Pak pejska vybídněte ke hře. Kužel by měl pes zvednout nebo odstrčit tlapkou nebo čumákem. Opakujte tak dlouho, dokud pes nezíská v tomto cvičení jistotu.

2. Dalším krokem je vložení pamlsku do otvorů pod posuvnými modrými kolečky. Vložíte dobroty do všech třech prohlubní v dráze po obvodu. Dva z nich budou zakryté modrými kolečky, k dobrotě ve třetím nezakrytém otvoru se pejsek dostane bez námahy, což posílí jeho motivaci se u hlavolamu dále zdržovat. Ukažte pejskovi, že k dalším pamlskům se dostane tak, že posune packami nebo čumákem modrá kolečka.

3. Jakmile pes zvládne tento typ úkrytů, můžete přistoupit k obtížnější části hlavolamu. Pamlsky vložte do jednoho z otvorů pod modrou klapkou. Tu v první fázi nezavírejte, ale nechte pejska dobrotu sníst, aby věděl, že i zde je nějaká mňamka. Při dalším pokusu už klapku uzavřete a pejska nasměrujte ke klapce ve tvaru kostičky, jejímž překlopením klapku otevře. Odměňujte každý jeho pokus, kterým se modré kostičky třeba jen dotkne. 

Uvidíte, že Vaše i jeho trpělivost bude po několika opakováních korunována úspěchem a pejsek dokáže klapky otevírat zcela sám.

 

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI 2: Hry označené symbolem Level 2 jsou určené pro pejsky, kteří znají jednoduché dolování pamlsků z hraček a chcete jim nabídnout další výzvu. Pro akční a přemýšlivé pejsky je Level 2 vhodný i do začátku, obtížnost můžete snadno přizpůsobit umění svého parťáka.

SPOLEČNÁ HRA: Hlavolamy jsou koncipovány pro trénink přemýšlení Vašeho pejska. Kontrolujte jeho hru s hlavolamem a užívejte si společně s ním radost z jeho úspěchu. Nenechávejte ho s hlavolamem bez dozoru a dohlédněte, aby ho nežvýkal. Jakmile hru ukončíte, hlavolam opláchněte vodou a uschovejte. Bude připraven pro další společnou zábavu.

 

DOPORUČENÍ PRO ÚDRŽBU: Jednotlivé části by měly být pravidelně čištěny. Hlavolam je vhodný do myčky.       

UPOZORNĚNÍ: Po celou dobu práce s hlavolamem pejska kontrolujte a zabraňte případnému kousání do hlavolamu. Pamlsky nejsou součástí balení.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam